Dla pacjenta

Czego możesz się spodziewać na pierwszej wizycie?

Gdy spotkamy Cię po raz pierwszy bądź proszę gotowy na dłuższą rozmowę i bardzo dokładne badanie wewnątrz i zewnątrz ustne. Będziemy chcieli się dowiedzieć wielu rzeczy, które z pozoru wydają się nie istotne, jednakże często odgrywają kluczową rolę w rozwoju próchnicy, chorób przyzębia czy innych chorób jamy ustnej. Będziemy pytali miedzy innymi o ot jak czujesz się ze swoimi zębami i co tak na prawdę chciałbyś z nimi zrobić, czy w jaki sposób zmienić?
Twoja konsultacja będzie zawierała również pytania odnośnie poprzedniej opieki i leczenia stomatologicznego, przebytych chorób, obecnych dolegliwości, przyjmowanych leków itp.

Zbadamy również Twoja jamę ustna, zęby, dziąsła, tkanki miękkie, uzupełniania protetyczne. Zbadamy też staw skroniowo-żuchwowy, mięśnie żwacze w celu wykluczenia jakichkolwiek nieprawidłowości.

Używając kamery w-ustnej będziemy w stanie pokazać Ci natychmiastowo to co my widzimy, czyli miejsca które wymagają leczenia lub są w jakikolwiek sposób problematyczne.

Przy prostych przypadkach będziemy w stanie od razu przedstawić Ci plan lub plany leczenia, koszty leczenia i planowany schemat wizyt. W bardziej skomplikowanych przypadkach będziemy potrzebowali czasami większej ilości zdjęć rtg, modeli roboczych, fotografii, itp. W takich sytuacjach niezbędna będzie druga, lub nawet trzecia wizyta aby przedyskutować wszystkie możliwe opcje leczenia. Zazwyczaj wtedy w tak skomplikowanych przypadkach, aby wykluczyć możliwość nieporozumienia, do pacjenta zostaje wysłany list tłumaczący wszelkie opcje leczenia łącznie z kosztami, aby w zaciszu swego domu mógł je jeszcze raz przemyśleć (lub nawet przedyskutować je z najbliższymi).

Jakkolwiek prosty albo skomplikowany twój przypadek by nie był, swą pracę zaczniemy dopiero wtedy gdy będziesz całkowicie rozumiał i akceptował swój plan leczenia i związane z nim koszty.

Zazwyczaj potrzebujemy co najmniej 2 zdjęć rtg. Bardzo często do pełnego badania potrzebujemy zdjęcia rtg całej jamy ustnej, co oznacza 12 zdjęć.