Praktyka stomatologiczna MAMUT

 

 

To właśnie tu, w przyjaznej i komfortowej praktyce, dostarczamy wysokiej jakości usług stomatologicznych, opartych na naszej filozofii stomatologii zachowawczej – jak najmniej ingerencji przy osiągnięciu optymalnych rezultatów.

Pamiętaj – lepiej zapobiegać niż leczyć. A jeżeli leczyć – to wg najwyższych standardów.

Jesteśmy dumni ze jesteśmy w stanie zaoferować i dostarczać najwyższej jakości usług dla naszych pacjentów. Zwracając szczególną uwagę na opiekę i potrzeby każdego pacjenta, nie zważając jakie one małe lub odwrotnie, jakie skomplikowane.

Jesteśmy pewni, iż właśnie tu, u nas, otrzymacie Państwo najbardziej profesjonalną, bezstresową i komfortową opiekę. To właśnie my będziemy zobowiązani do utrzymania Państwa zębów i dziąseł w dobrym i zdrowym stanie na całe życie i nasza praca pozwoli Wam na „szeroki i piękny uśmiech”.

 

Praktyka jest w pełni wyposażona w urządzenia i materiały „z najwyższej półki”. U nas nie ma oszczędzania jeśli chodzi o jakość usług i komfort pacjentów.
Z urządzeń które pomagają w leczeniu, w szerokim tego słowa znaczeniu, można chociażby wymienić:

*scaner wewnątrzustny (pozwala m.in. na wykonywanie cyfrowych wycisków w dużo wygodniejszym odczuciu w porównaniu z tradycyjnymi metodami.)

*kamerę wewnątrzustną, która pozwoli Ci zobaczyć dokładnie to co widzi Twój dentysta

*aparat rentgenowski, niezbędne urządzenie w diagnostyce stomatologicznej. Dodatkowo w naszej praktyce uzbrojony jest w najnowocześniejszy system radiowizjografii cyfrowej (RVG). Dzięki niemu jesteśmy w stanie wykonać zdjęcie w ciągu kilkunastu sekund i omówić je razem z pacjentem na ekranie monitora. Poprzez zastosowanie czujnika cyfrowego dawka promieniowania została ograniczona o 90%. Oprogramowanie umożliwia nam wykonanie dodatkowych pomiarów takich, jak pomiar długości kanału czy względnej gęstości kości. Na życzenie pacjenta zdjęcie może być wydane na płycie!

*abrazje powietrzną, nieocenione urządzenie w wielu momentach codziennej pracy, poczynając od bezbolesnego opracowania ubytku, poprzez piaskowanie/czyszczenie zębów, do zwiększenia retencji prac protetycznych.

*lupy powiększające, umożliwiają one pracę w powiększeniu, które otwiera przed stomatologiem nowe możliwości. Powiększenie pola operacyjnego pozwala na znalezienie np. dodatkowych, niewidocznych wcześniej kanałów korzeniowych, usunięcie złamanych narzędzi kanałowych czy przeprowadzanie zabiegów mikrochirurgicznych. Precyzja pracy w lupach daje nieporównywalne możliwości i jakość leczenia, gdyż leczyć dobrze można tylko to, co jest dobrze widoczne.

*ozon. Nie ma wątpliwości co do odkażających właściwości ozonu. Jest to kolejna metoda pozwalająca na szybszą i skuteczniejszą walkę z chorobami jamy ustnej.

*komputer – praktyka Mamut jest wyposażona w specjalistyczny program komputerowy który pomaga w archiwizacji danych i ewidencji pacjentów. Każdy zabieg i każda płatność jest archiwizowana w komputerze. Dzięki temu w każdej chwili możemy odtworzyć historię leczenia pacjenta, wydrukować ją lub przesłać e-mailem. Poza tym, wszystkie zdjęcia z kamery wewnątrz ustnej, aparatu cyfrowego i RTG są przechowywane również w postaci cyfrowej. Umożliwia to natychmiastowy do nich dostęp, możliwość wydania ich na dyskietce czy wysłania e-mailem celem konsultacji. Kosztorysy i plany leczenia mogą być wysyłane do pacjentów lub ubezpieczalni drogą elektroniczną lub pocztą.

*Tv z filmami lub bajkami dla najmłodszych, które umilają czas spędzony na fotelu.

*Klimatyzacja
Praktyka, aby zapewnić maksimum higieny i czystości, podąża za specjalnymi procedurami zapewniającymi najwyższe standardy czystości i zapobieganiu zakażeń.
W trosce o bezpieczeństwo pacjentów i personelu, cala praktyka jest wewnętrznie monitorowana i całodobowo chroniona. W dodatku, w celu podwyższenia komfortu gabinet jest klimatyzowany.