Stomatologia estetyczna

Wybielanie zębów

Każdy z nas marzy o śnieżno białym zębach. Współczesna stomatologia gwarantuje taki efekt poprzez wybielanie zębów. Zabieg przeprowadza się za pomocą specjalnego preparatu w postaci żelu. W większości przypadków efekty są osiągane już po kilku dniach. Żel ten nakłada się na elastyczne szyny, które są wykonywane indywidualnie dla każdego pacjenta. Najczęściej na obu łukach zębowych. Kuracje przeprowadza pacjent w domu zgodnie z instrukcjami lekarza.
Większość ludzi estrady, polityki i telewizji poddaje się takim zabiegom w celu uzyskania śnieżno białych zębów.

 

 

Wybielanie przed

Wybielanie po

  Licówki

Licówki są to stałe uzupełnienia protetyczne stosowane w stomatologii estetycznej do pokrycia nieestetycznych powierzchni wargowych i policzkowych zębów górnych i dolnych. Są korzystniejszą alternatywą niż wykonanie koron protetycznych, ze względu na niewielki stopień utraty tkanek zęba w wyniku szlifowania. Podczas zabiegu szlifowania zbiera się tylko cześć policzkowa lub wargową zęba.
Licówki są wskazane u pacjentów którzy:
– mają przebarwienia zębów trudne do wybielenia np.: tetracyklinowe,
– przebarwione zęby po leczeniu kanałowym,
– niedorozwój szkliwa i zębiny
– ubytki brzegów zębów, ukruszenia kątów brzegów siecznych (najczęściej spowodowane urazami)
– szpary między zębami,
– zdecydowana zmiana koloru zębów

  Biżuteria stomatologiczna

Coraz częściej w celu upiększenia uśmiechu ozdabiamy zęby specjalną biżuterią stomatologiczną – złotem, srebrem, kamieniami szlachetnymi dobranymi najczęściej do koloru oczu.